Kurumsal
 Hakkımızda
 Tarihçemiz
 İhracat
 Faaliyet Raporları
 Kalite Politikamız
 Çevre Anlayışımız
 Faaliyet Alanları
Hakkımızda

1981 yılında kurulan ve 1982 yılında ilk tesisini 70 ton/yıl kapasite ile açan Bağcı Su Ürünleri A.Ş. , şu an 17 milyon kuluçka ve 3000 ton/yıl alabalık üretimi kapasitesine sahiptir ve aktif olarak ihracat yapmaktadır. Tamamen hijyenik koşullarda üretilen ürünler , 1984 yılından beri birçok Avrupa ülkesine ihraç edilmekle birlikte Türkiye’nin en büyük zincir mağazalarında ve ülke çapında da satışa sunulmaktadır.
Alabalık emek isteyen bir üretim zincirine sahiptir. Alabalık üretiminde dikkat edilmesi gereken başlıca koşul pazar şartları ve rekabet edebilme gücüdür. Yatırım yapılmadan önce bunlara dikkat edilmelidir. Teknik anlamda, her türlü ısı ve oksijen değerlerini , su içi yaşam için gerekli enformasyonu sağlayacak ve anında müdahaleye zemin hazırlayacak ekipmanın ve personelin hazır bulunmasını sağlamak gerekmektedir. İdari anlamda yetiştirme çiftliklerinin kalifiye elemanlar tarafından idare edilmesi ve yönetilmesi gerekmektedir. Mutlak surette hijyenik koşullar sağlanmalıdır. Üretim ,  İşleme , Depolama ünitelerindeki işçilerin gerekli bilgilendirmelerinin yapılıp , hijyenik koşulları özümsemiş olması gerekmektedir.

Artan talepleri karşılamak için önce üretimi artırmayı planladık ve yatırımlarımızın bir kısmını 2005 yılının sonuna kadar bitirdik , 2007 sonu itibari ile yatırımlarımızı tamamlamış bulunuyoruz. Verimlilik çalışmalarının temelinde sürekli iyiyi hedefleyen Kaizen çalışmaları bulunmaktadır.Yatırımlarımızla birlikte AR-GE çalışmalarımız ürün ve hizmet kalitemizi yükseltmek için devam etmektedir.Kalitemizi en üst seviyede tutmak için kendi balık yemi tesisimizi kurduk, 2006 yılında faaliyete geçirdiğimiz olan kuluçkahane tesisimizle birlikte tam entegrasyona ulaşmış bulunuyoruz. Avrupa Birliği standartlarındaki balık üretim tesislerimizde sağlıklı anaçların yumurtalarından elde edilen yavru alabalıklar doğal ortamda , içilebilir nitelikte sularda yetiştirilmektedir.

Ayrıca sektörün gelişmesi için küçük işletmelere yavru balık ve yem temininde yardımcı olunmakta , bu işletmelerin pazarlayamadığı ürünler kendi bünyemizde pazarlanarak küçük işletmelerin ayakta kalması sağlanmaktadır.
Bağcı’nın 2008 yılı hedefi, artan üretim kapasitesi ve gelişen üretim teknikleriyle yıllık satış hacmini %50 oranında artırmak ve ülkenin ihracatına olumlu etkide bulunmaya devam etmektir . Uzun vadeli hedeflerde ise Bağcı Balık A.Ş. bir dünya markası haline getirecek politikaları izlemeyi sürdürmek bulunmaktadır.

Balık üretiminin yanı sıra enerji, balık yemi üretimi, organik gübre üretimlerine yatırım yaparak kurmuş olduğu şirketleri, BAĞCI GRUP adı altında toplanmış bulunmaktadır.

   Sık Sorulan Sorular  |  Download  |  Üretim Süreci  |  Kalite Politikamız Dilek & Şikayet |  Site Haritası
Tüm Hakları Saklıdır. Copyright 2007 
tasarım ve programlama