Kurumsal
 Hakkımızda
 Tarihçemiz
 İhracat
 Faaliyet Raporları
 Kalite Politikamız
 Çevre Anlayışımız
 Faaliyet Alanları
Tarihçemiz

Ülkemizde yeterince yararlanılmadığına inandığımız mevcut su kaynaklarının varlığımız açısından, bir yandan su ürünleri sektörünün gelişmesi, verimliliğin artması, diğer yandan toplumumuzun dengeli beslenmesi için gerekli olan balık ve balık mamüllerinin hijyenik şartlarda, en yeni teknolojiye göre üretimini sağlamak ve ihracat imkanları yaratmak amacıyla 1981 yılında, BAĞCI BALIK firması yönetim kurulu başkanı MUSTAFA BAĞCI liderliğinde proje çalışmalarına başlanmıştır.

1981 yılında Bağcı Su ürünleri Aş. Kurulmuştur. 1981 yılında Aydın ili Bozdoğan ilçesi Amasya Köyünde firmanın öz sermayesi ile entegre tesisin inşaat faaliyetleri başlatılmıştır. Yatırımlarını 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlayarak 1982 yılında ilk tesisi olan Amasya Tesisini 70 ton/yıl kapasite ile faaliyete açmıştır.

1986 yılında Muğla İli Köyceğiz ilçesi Beyobası beldesinde 2000 ton/yıl kapasite ile ikinci üretim ve işleme tesisini hizmete sunmuştur.

1996 yılında Bozdoğan Kemer Baraj gölünde 700 ton/yıl kapasite ile 3. üretim tesisi ile hizmet vermektedir.

2006 yılında Bozdoğan Kemer Baraj gölünde 700 ton/yıl kapasiteli tesisi 2400 ton/yıl'a artırarak Türkiye'nin bu kapasiteki tek tesisi olamayı başarmıştır. 

BAĞCI tesislerinde yılda 6000 ton/yıl Gökkuşağı Alabalık Üretimi yapılmaktadır.

Tam kapasitede yaklaşık 350 personelin istihdam ettiği BAĞCI tesisleri gerek boyutları, gerekse teknolojisi açısından yurtiçi ve yurtdışı emsalleri ile rekabet edebilecek düzeydedir.

   Sık Sorulan Sorular  |  Download  |  Üretim Süreci  |  Kalite Politikamız Dilek & Şikayet |  Site Haritası
Tüm Hakları Saklıdır. Copyright 2007 
tasarım ve programlama